Google Optimizasyon

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO, İngilizce Search Engine Optimization kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. 
Site veya sayfalarınızın Arama Motorları tarafından daha kolay bulunup indekslenmesi ve arama sonuç sayfalarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacıyla site veya sayfalarınıza uygulanması ( ihmal edilmemesi) gereken işlemlerden biridir. Sitenizin içeriği ve görselliği ne kadar iyi olursa olsun, siteniz ziyaret edilmediği sürece getirisi olmayacaktır. Sitenizi bulunabilir yapmak için arama motorları ile uyumlu yapı oluşturmalısınız. Arama motorlarında ilk sıralarda yerinizi alabilmek için, SEO kurallarını bilmek ve sitenize uygulamak gerekmektedir. Yapılan her uygulama sizin bulunabilirliğinizi arttıracaktır. Sitenizin tasarımından kaynaklanan nedenler arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza engel teşkil ediyorsa, bunlarla ilgili önerilerimizi bildirir, isterseniz siteniz için yeni bir tasarım geliştirerek bu engelleri aşmanızı sağlayabiliriz.
 
Siz hala müşteri mi arıyorsunuz? 
Müşteriler Sizi Bulsun ! Arama motoru optimizasyonu çalışması ile özenle hazırlanmış sitenizin; kullanıcılar tarafından daha hızlı fark edilmesi sağlanır. Hızlıca fark edilen siteniz, potansiyel müşterilerinizi size yaklaştırmakta hiçte gecikmeyecektir. Yeni gelen müşteriler ile hem müşteri portföyünüz hızlıca gelişecek hem de internetteki yeriniz günden güne sağlamlaşacaktır.

Bu Hizmet size ne kazandıracak? 
Arama motoru optimizasyonu bir defa yapıldıktan sonra sonuçları uzun süre devam eder. 
Yapılan arama motoru optimizasyonu ile sıralamalarda üst sıralarda çıkarak daha çok kullanıcıya tıklama başına maliyetsiz olarak ulaşılır. 
İnternet 'de rakiplerinizin önüne kalıcı olarak geçmenizi sağlar. 
Site içerisinde olması gereken uygun meta tag lar yazılacak. 
Kullanılmayan meta tag lar kaldırılacak. 
Ana sayfanızdaki metnin ilk 3-5 satırı özenli bir şekilde kelimeler seçilerek yeniden yazılacak. 
Sayfa isimlerinizde gerekiyorsa anahtar kelimeleriniz kullanılacak. 
Sayfa içinde kullandığınız resimlerin isimlerinde ve alt tag larında anahtar kelimelerinize yer verilecek. 
Gerek duyulursa sayfa içindeki linklerinizde düzenlemeler yapılacak. 

Optimizasyon Sonrası 
Sitenizin optimizasyonu yapıldıktan bir gün sonra bir kelime ile ilk sırada çıkacağını taahhüt etmiyoruz. Optmizasyonun faydalarını hemen ertesi gün değil zaman içerisinde göreceksiniz. İlk başlarda iki ya da üç kelime ile aramalarda üst sıralarda olacaksınız. Zaman içerisinde tek kelime ile de üst sıralara çıkacaksınız. İyileştirmeden sonra sitenizin Google' da ya da diğer arama motorlarında kaçıncı sırada çıkacağına dair bir şey söylemenin uygun olmadığını düşünüyoruz. Çünkü bu işin bir formülü yok!